Družba

ARSO: Vročina se bo še stopnjevala

T.R.

Konca vročinskega vala še ni na vidiku, opozarja Agencija RS za okolje.

Ker je v ozračju precej vlage, je že v teh dneh toplotna obremenitev velika. Vlažno in pregreto ozračje ustvarja ugodne pogoje za nastanek neviht, ki so nas zajele že v soboto in v nedeljo zvečer. Po napovedih Agencije RS za okolje naj bi se vročinske nevihte pojavljale še danes in jutri popoldne in zvečer, v sredo pa bodo že manj verjetne.

Od četrtka do nedelje pričakujemo obdobje suhe vročine, saj bo nad naše kraje dotekal sicer vroč, a precej bolj suh zrak. To pomeni, da bodo jutra lahko za spoznanje bolj sveža, popoldnevi pa vse bolj vroči.

V drugi polovici tedna bo tako najvišja dnevna temperatura na Primorskem presegala 35 °C, pa tudi v notranjosti ne bo bistveno manj vroče.

Stopnjo vremenskih opozoril bodo po pričakovanju morali zaostrovati.

Vir: ARSO

Ključne besede arso opozorilo toplotna obremenitev vreme vročina vročinski val

Opozorilo: Po 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti. Komentarji z žaljivimi, rasističnimi, diskriminatornimi ali nezakonitimi vsebinami bodo odstranjeni. Pravila komentiranja →

Nalagam komentarje...